BMW e28 ‘84 BronzitBeige

Ūtututu
Posts: 12
Joined: Sun Sep 16, 2018 5:44 pm

Sat Nov 05, 2022 9:34 pm

Tad nu tā, rajonā biju samedījis visus e28 ko zināju tīri priekš sava sarkanā kad to būvēju, kopā uz to brīdi bija 5 donori, četri 520i viens 524td.
Detaļas baigi no viņiem netirgoju jo tāda maza cerība kādreiz tikt pie kāda laba ko uzrestaurēt un palaist tirgū, un tad sekoja šis, padeva info tur un tur atrodas e28, gadu nelikos ne ziņas jo baigi vairs nevajadzēja, savs +- pabeigts kam man vēlvienu, bet nu reizēm likās a varbūt kas labs, ok sarunāju kas aizbrauks apskatīt jo nav man pa ceļam, cilvēks apskatās, sazīmē tel nr vietējā veikalā jo mājā neviena nav, es sakontaktējos un labi, dodamies pakaļ.
Aizbraucot uz vietas secinu, labi spārni, labi buferi, labas divas durvis, jāņem šis, cilvēks saka paņem no bēniņiem četras durvis, tās visas beigtas, beet uz bēniņiem stāv bez plaisām e28 panelis, biju par to priecīgāks kā par pašu auto :D tagad divi rezervē paneļi bez plaisām ir, kā jau teicu, varbūt kādreiz kas interesants un tam panelis beigts, vai kādreiz man sarkanam izdomā saplīst panelis, nu lai ir pārdot netaisos.

Šāds uz pirmo skatu viņš ir, stāv no 2003gadu zālē.
Image
Uzpumpējam ratus, gaiss turās, uzvara, otrā uzvara, ka velkot bremzes neķīlē, trešā gan zaude, neatrodam atslēgas, bet nu labi, stūres krustiņš salonā vaļā un rati grozas.
Image
Image
Image
Image

Mājās mazgājot nomazgāju lielāko daļu to zilo krāsu, kad tā sāka mazgāties nost sapratu, ka jāturpinā, vispār nokrāsots bijis ļoti akurāti, visas slēdzenes durvju gumijas, līstes ņemtas nost, bet kā kopā salikts, ai ai ai, izsecināju, ka ir nokrāsots, salikts un atstāts jo labajā pusē abas durvis tik slikti saregulētas, ka ciet aizverot paliek ļoti liela šķirba, no spārniem krāsa ar nebija nokapāta.

Ok nomazgāju un tagad jau vajag viņu kkā pastūrēt, bet nav atslēgas, tad nu aizgāju pie donoriem tur vienam ir prefa stūres sistēma, paņemu to likšu šim, bet nekā, šim lifts, donoram nav, pieskruvēt nevar, labi lieku abas stūres sistēmas uz galdu un jaucu ārā, no donora ņemu atslēgas serdeni lieku iekšā šajā sistēmā, darbs uz 3 h kopā kamēr visu saprot noņem saliek, brīvdiena cauri, vakars klāt :D

Labi stumdāms ir, angārā iekšā saprast kas der ko daram ar viņu, der spārni, divas durvis, abi buferi, grīdas tepiķis, grīdas polsteri, zem auto apakšā karstuma aizsargi, motortelpā uguns sienas karstuma aizsargs.

Papētot virsbūvi izdomāju moška jāuztaisa par ziemas trases auto jo tāds dzīvināms variants, bet nav dokomentu, vismaz pagaidām nav.

Bet pirmstam jāsaprot vai rūc, izgriežu motoru, griežas, nomainu eļļu, sataisu vakuma trubas, tur 80% noravēts nost, nomainu zobeni, nomainu degvielas filtru, pārbaudu bāku, tīra, bet blin nevar ieliet degvielu jo tur arī aizslēgts, a atslēga tad nav :D pludiņš ārā, leju pa turieni, salieku drošinātājus un nu šķiļam, bet nav, viss ir bet nelec, baudam kas ko kā, nav viena releja, donoriem tāda nav, bet ir sarkanam :D ņemu no to kā donors šim :D un ir, 28tais rūc bet klepo, kko pirmās minūtes nerūc normāli, bet tad vienā brīdī sāk līdzeni rūcēt un aiziet rūc ļoti smuki, izbraucu pa pagalmu, tipa viss labi, ok nu ko plāns laikam turpinās kā ziemas trases auto.

Baigi nevilcinoties taisam kas jātaisa daram kas jādara.
Pārmetinam priekšējo resti jo īstā tizli sasista.
Image
Aizejam pie donora, izvēlamies labāko un urbjam nost.
Image
Image

Piemēram restes kas ko kā, no donoriem paņemam labākās jo šīs ar cietušas.
Image
Image

Jā, kkad dabūju uz pusēm pārlauztu orģinālo prefa BBS lūpu, sarkanam man tāda pati ir.
Būs jāsalīmē un jāliek šim :D
Image
Un pats dzinējs, nav baigi nopuņķojies, rūc labi, šajā ziemā braukšu ar šo pašu, nav raķete, bet r15 ar 3.91 uz sniega spolēs, bet par pašu dzinēju mazliet vēlāk.
Image

Un šim brīdim viss, rīt paturpināšu, rīt gan liela diena, jāizgruntē salons un motortelpa, jo dotajā brīdī plika bundža, tipa ziemas auto bet tāpat gribas visu smuki lai nav tāds raibs, jo virsū liksies mazliet slitāki spārni un durvis, bet viss būs vienā krāsā, auto krāsošu, viss gan tiek darīts tā nu neiespringstot uz niansēm :D
Ūtututu
Posts: 12
Joined: Sun Sep 16, 2018 5:44 pm

Sun Nov 06, 2022 3:39 pm

Tālāk izjaukts salons paņemts viss noderīgais un notīrīta orģinālā skaņas izolācija + notīrīts pielipušais atlikums no skaņas izolācijas
Image

Nākamais motors ārā lai tiktu pie uguns sienas materiāla, + vēl parādas daži caurumi :roll:
Image

Tad nu varēja sagāzt uz sānu, noņemt tiltu, sametināt tur ko vajadzēja
Image

Atpakaļ tas pats barabanu tilts tik cik ar poli buksēm, nekad neesmu braucis ar viņām tad nu manīs kā ir jo orģinālās bukses priekš slodzes nederēja, bija jau uz slikto pusi.
Un ir uz ratiem.
Image

Pēdējie salona/motortelpas darbi pirms krāsošanas.
Image
Last edited by Ūtututu on Sun Nov 06, 2022 3:49 pm, edited 1 time in total.
Ūtututu
Posts: 12
Joined: Sun Sep 16, 2018 5:44 pm

Sun Nov 06, 2022 3:48 pm

Un šodienas darbi.

Salona krāsa sanāca tāda jocīga jo samiksēju divas krāsas, nebija laika gaidīt īsto jo darba dienās angārā tiek fleksēts, tad kāds smagais iekšā un priekš krāsošanas tas neder, tad nu darbojos ar to kas bija.
Image

Motortelpas krāsa gan ir īstā, tādā krāsā būs viss auto, tik spoži sarkans :twisted:
Image
Image
Image
Image

Rīt jāsāk likt atpakaļ daudz detaļu un tad jau jāsāk pati virsbūve sagatavot lai uz nākamām brīvdienām varētu to sakrāsot
Ūtututu
Posts: 12
Joined: Sun Sep 16, 2018 5:44 pm

Mon Nov 07, 2022 7:10 pm

Šodien izjaukta krāsniņa jo bija pilna ar lapām un beigtiem kukaiņiem, par laimi peles šinī e28 nebija dzīvojušas.
Image
Image

Protams izmazgāta.
Image
Image

Bija jāiet pie donoriem, salona ventilatora difuzoram viena kājiņa nolauzta, vietā neturējās, e28 gan divu veidu krāsnis, Sofica un Behr, nekas no viņām savstarpēji neder, pat klipši ir dažādi kas abas puses satur kopā, cik tāds man novērojums, prefa e28 ir Sofica krāsns feisliftam Behr, Sofica gan mazāks salona radiators kā Behr, arī motoriņš Sofica mazāks, bet nu pūš labi, karsē labi.
Image

Pirmo reizi mūžā uztūnēju salona griestus ar baloniņu, rezultāts super :D
Image

Liekot iekšā vadus nācās iet atkal pie donoru jo iepriekšējais saimnieks bija licis kkādu slepeno slēdzi kura rezultātā bija sakusuši gaismas slēdža vadi, bet nu visu izdarīju cerams, ka viss degs :D
Image
Image

Tad jau līdz rītdienas updatiem.
User avatar
Richux
Posts: 131
Joined: Fri May 04, 2018 6:36 pm

Mon Nov 07, 2022 7:15 pm

Heh 8-) Nu prieks, ka padalies un forši te ar redzēt ko jaunu ar aprakstu, bildēm... Nav gan e30, bet tāpat izskatās patīkams ziemas dampīts. Skaties ka tik nesanāk beigās kas labāks un ziemai būs žēl vai pircējs uzradīsies :lol:
Ūtututu
Posts: 12
Joined: Sun Sep 16, 2018 5:44 pm

Mon Nov 07, 2022 7:23 pm

Veidot topiku vienmēr ir paticis, ir ko atcerēties :)

Paldies, kā jau rakstīju, ar raibu govi negribas braukt :D
Smuks būs, esmu jau iztēlojies visu, bet žēl nē nebūs, speciāli kokā, grāvī nelikšu :D

Pārdot nē, lai paliek kā otrs gāžamais auto, jo ir vēl viens e30 ko gribējās šovasar iesākt, bet nesanāca, nākošgad gan to sākšu taisīt, mans pirmais e30 prefa kupeja ar dokomentiem, bet tur nebūs street legal auto, arī trases, bet tur mazliet nopietnāk gribu pieiet, šeit tā pa “fikso” tā teikt :D
Ūtututu
Posts: 12
Joined: Sun Sep 16, 2018 5:44 pm

Tue Nov 08, 2022 7:02 pm

Šodienas reports, tāda bakstīšanās vien bija.
No rīta salona vadus parevidēju kurus īsti nevajag, tad griestiem rokturus saskruvēju un ieliku orģināli melnos saules sargus, baigi negribējās viņa saules sargus krāsot, rezervē daži bija, tad nu nosacīti sliktākos uzliku šeit.
Image

Saliku pedāļus, 2 min paint job un skats jau labāks :D
Image
Image
Jāsaliek gumijas vai jāuzlīmē kāds pretslīdes materiāls ???
Image

Un tad nokrāsoti, salikti motora pārsega fiksatori, logu šķidruma tvertne izgāja cauri ūdenim un šampūnam.
Image

bremžu vakuma pastiprinātājs, bremžu eļļas šķidruma tvertne, + iztīrīta, iekšā bija dubļi, aizkrāsotās vītnes iztīrītas un logu tīrītāja mehānisms izjaukts, sasmērēts, švaki darbojās.

Image

Un pārsega trose salikta, šie troses stirpinājumi visiem donoriem un arī manam bija nolauzti vai kāds no viņiem salauzts, bet esmu jau atkodis kur vēl iekš e28 viņi ir, durvīs un bagažniekā pie vienas sienas, tad nu pie donoriem un salasam 4gabalus un super, trose savā vietā.
Image

Tā te šodien bakstījos, rīt doma ķerties klāt virsbūves sagatatvošanas darbiem, brīvdienās jānokrāso 8-) :D
Ūtututu
Posts: 12
Joined: Sun Sep 16, 2018 5:44 pm

Wed Nov 09, 2022 6:40 pm

Nothing special, just some putty and dust :D

Image
Image
Image
Ūtututu
Posts: 12
Joined: Sun Sep 16, 2018 5:44 pm

Thu Nov 10, 2022 7:01 pm

Ne tikai e28 ir zem grunts :D

Image
Image
Ūtututu
Posts: 12
Joined: Sun Sep 16, 2018 5:44 pm

Sat Nov 12, 2022 4:23 pm

Nu ko, divs astotais sarkans ir.

Ir putekļi, redz sagatavošanas kasjakus, bet ai kā jau teicu baigi neiespringstu uz šo :D pēdējo reizi ar špakteli biju darbojies gadus 5 Atpakaļ ??? tākā piedodami :D

+ šī nav auto krāsa, bet gan divkomponentu industriālā, fāterim T25 šajā tonī nokrāsojām, īstenībā ļoti izsturīga pret mehāniskiem bojājumiem, takā kā reizi šim :D

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Nākošnedēļ jāķeras klāt pārējām detaļām.
Post Reply