Richux baby M3

User avatar
Richux
Posts: 131
Joined: Fri May 04, 2018 6:36 pm

Thu Aug 02, 2018 6:47 pm

Pam pa ram! Nu ir jauns forums kādu brītiņu, bet nu cerēju raiti sagaidīt un tikt pie vecā topika bildēm, taču tas izskatās tik ātri nenotiks... Tad nu šķirsim jaunu grāmatu vaļā un turpināsim, lai nepazūd te nekas no aprites, kā arī citiem iedvesmai rādīt savus autiņus un lietas, ko dara ar viņiem.:)

Stāsts ir kādus gadus veidojies un pat nezinu, kā sakarīgi visu apkopot, bet nu mēģinās īsos vilcienos te pārskriet pāri.

Tad nu pirms iegādājos šo e30, bij pāris pirms tam. Priekš pedējā sanāca iegādāties dzinēju, bet tomēr auto pārdevu un dzinējs meklēja auto :shock:

Image

Tad 2011. gada izskaņā uzpeldēja orģināla is kupeja no Jelgavas, kas bija visādi apčubināta, ar e30 is dzinēju, sīkām rūsas vietām un tobrīd dzinēju, kas vairs negrib rūkt.. Tad nu tā kā primārais bij sakarīga virsbūve, tad tobrīd tika izlemts auto pirkt.. Neko nebraucu sīkāk skatīt utt..Vienkārši sazvanīju īpašnieku un saku: "ved šurp, ņemu!"
Un auto atveda uz traļa uz Cēsīm!
Image

Dzinēja darbības problēmu rezultāta pie vainas bij pašviedotais trokšņa slapējums, to likvidējām un dzinējs arī darbojās!
Image
Image

Tad nu pavasarī izgāja skati un laiciņu pabrauca ar is un vasarā ķērās pie gaidošā dzinēja maiņas!
Image
Image

Iekšā tika ielikts m20b27 stroker ar zirnekli, u.c. visādām lietiņām sadarītām, kam bij arī stenda izdruka, kad savulaik bij ap 198 hp bijuši. Tapiņš viņu sezonu laikam driftā nobrauca.
Image

Dzinējs viss darbojās labi un griezās pieklājīgi! Tad paspēja lietavās pielīt salons :x
Image

Kam pie vainas bij šis mazais coberīts bagažnieka eņģei :o
Image

Tad nopūta dzinēja pārsegu ar grubuli laikam un arī nokrāsoja, lai izskatās mazliet solīdāk!
Image

ielika obd 1
Image
Image

Tad klāt bij rudens un beidzot gribējās ņemt dalību e30.lv pasākumā. Tad nu laidām uz sezonas noslēgumu. Laikapstākļi bij ziemigi, uznāca pa nakti baigais sniegs :roll:
Image

Piedzērās, pamodās mašīnā, kad Dainis klauvē pie loga un saka: "veči, Jūs kūpat!"
Dzinējs uzvārijās, bijām ar bračku iemiguši :lol: Beigās izsecnāja, ka laikam jalaiž mājā un sanaca izlaist pa ceļmalu, kur tikko bij apzaģeti krūmi, ko zem sniega neredzēja un karteris tju tjuu! Bij piedzīvojums :mrgreen:
Image

Te jau ar nomainītām bojātajām daļām
Image

Taču parkaršana bij radījusi sekas, sulojās eļļa no galvas blīves :cry:
Image

Tad nu atkal dzinējs ārā un noceļam galvu, nekā ievērības cienīga neatradām.
Image

Tā kā tobrīd cita auto nebij, un auto vajadzēja braucamu, tad tika apčubināts vecais labais "isiņs". Salasītas visas blīves apkārt jaunas, filtri, sveces utt.
Image
Image
Image

Taču beigās uzpeldēja ''winterbīter'' variants un e30 varēja vairs tā neispringt, un darīt visu savādāk. Tika izlemts auto nokrāsot! 8-)
Image
Image
Image
Image
Image

Krāsošanas procesam pararēli vēl tika iegādāts vēl viens m20, šis bij 2.8 strokeris ar m50 vadību. Tā teikt, lai var tik visu krāmēt kopā un maukt.
Image
Image
Tad nu kādas likšanas procesa bildes
Image
Image
Image
Image
Image

Talāk sākās nevajadzīgas lietas! :x Nopirktais dzinējs galīgi nebija tiks svēts, kā stāstija un gribējās. Kamēr tur garāžā lika kopā pašu auto un dzenāja lēnām viņu iekšā/ārā, iemirgojās blāvi eļļas lampiņa. Tad jau pēc tam pamērot spiedienu saprata, kad uzsilstot šis ir galīgi švaks. Norāva karteri un tur eļļas sūknis nav labā skatā :cry: Kā arī karterī nebija jauks skats un arī šāles apskatot nebija veselīgas pazīmes :|
Image
Image
Image

Tad tika dabūts cits dīzeļa eļļas sūknis, salikts viss, aizlaists līdz skatei un atkal sakās eļļas lampiņas iedegšanās.. Atkal eļļas sūknis bij švīkās :roll: Tad nu tika izlemts dzinēju celt ārā un pārlasīt un izmazgāt visu!
Image
Image

Tad nu izlēmu no šī dzinēja paņemt tikai kloķeni, klaņus un virzuļus un to visu likt iepriekšējā m20, kurš bij būvēts priekš 2.7(no bloka 2 mm slīpēti nost) Tika salikts un saprats, ka tam 2.8 virzuļu gropes ieplūdes vārstiem bij par mazu, jo es tagad saliku ar 885 galvu( tam bij 731 galva) Tad nu uz auto rāva galvu nost un bij viena beigta galvu, ko modificēja, lai safrēzētu vārstu gropes virzuļos ;)
Image
Image

Dzinējs tika salikts, pakāpe sanāk krietni augstāka un bij detonācija reizēm.. Tā kā bij diezgan smagi jau ar visām eļļas spiediena problēmām un gribējās brukt.. ar brauca. Nu pēc laika jau sāka parādīties arī sekas, dzinējs slodzē sāka kārtīgi dūmot.. Nu neko, ar tādu vēl nākamo sezonu nobrauca, uzlika oil catch can un tik to pa laikam izlēja un dzinējā jaunu eļļu iekšā(20w-60 motul :lol: ) Eļļas spiediena problēmu vairs nebija, tad nu uz ziemu tika atkal dzinējs celts atkal ārā, lai novērstu dūmošanu un pēc tam arī saregulētu vadību.
Image

Virzuļiem starpsienas tju tjuuu! Nu to jau arī gaidīju, jo šie m54b30 virzuļi ir trausli un detonācija viņiem galīgi nenāk par labu, tā nu tas izskatās dzīvē;)
Image

Tālāk tas viss kopā tika likts mazliet arī šo to uzfrišinot 8-) :) Kā arī tika samērīta kādu grādu sadalene tur ir (jo to neviens precīzi vairs nezināja) un tad tika ar iestatīta pēc meistara norādēm.
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Kāda random ziemas bildīte
Image
Image

Tad arī tika pabūts @turbochip un auto saregulēts! Ļiti forši;)
Image

Tālāk nu ir tik braukts un baudīti pasākumi utt.


Image
Image
Image
ImageImage
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
ImageImage
Image

Tad rudenī papriecājāmies ar bračku garāžā! Tas saucās "pedāļi garāžā" :lol: 8-)
ImageEs ar savu aizpolēju līdz 4. robam.. Kā dzirdēju, ka mizas palido, tā meta mierā, bet nu tomēr arkai psc!
Image
Tad nu turpat rudenī tas tika nevērsts, pie reizes arī iegadātie is sliekšņi un lūpiņa nokrāsota :)
Image
Image

Pa ziemu sanāca savas sportrsize iemainīt pret "is" auduma, kuras bij gan paļurkātas, gan arī šofera vajadzēja vienu sānu sašūt(tas pie Šuvēja operatīvi salabots). Kā arī bij bojāti atzveltnes mehānismi, nolauztas ausis. Vienu uzliku no parastā kupejas sēdekļa, tik regulējamo ručku vajadzēja pārlikt, un otram sametināju ausi;)
Image
Image
Image

Tika arī pārkrāsotas panelim mērinstrumentu adatiņas(paldies Tomyss par krāsu) un ielikti melni riņķi, un sapulēts paneļa stikls. Cita bilde tagad, bet foto uz sitiena nav

Tad nu viss uz sezonu sastellēts virsū un aizlaists līdz jaudas stendam!
ImageImage

Tālāk maijā pirms e30 sezonas atklāšanas, paviesojāmies 3er.lv sezonas atklāšanā. Bij tīri neko, tik baigais vējš.. Paslīdēja pa trasi un savdabīgā dragrace veidā sanāca tikt 1. vietā 2.8 klasē. Balvas foršas un bij baudāms pasākums, paldies viņu organizatoriem!
Image
Image
Image
Image

Tad jau bij klāt e30.lv sezonas atklāsāna! Aizlaidām lidz Rēzēknei.. bij fun!
Image
Image
Image

Sezona iesākusies silti un jauki. Nolēmu uzstādīt mb amortizatorus aizmugurē. Tautas LC variants galīgi neuzrunāja, tad nu uzliekot šos esmu apmierināts ar aizmugures stingrumu! Man der pagaidām;)
Apakšējais kronšteins jānoņem, un paliek bukse ar 13 mm diametra centru. Bet buksei ir asas malas un nekas neļurkājās un augšā atbalsts arī der, tik mazliet šaibu vajadzēja, jo vītne par īsu, lai savilktu.. Izmantoju arī šaibas , kas nāk līdz mb amortizatoriem;)
Image
Image

Nu ko, tik tālu esam tikuši! Bij ko pakavēties atmiņās un sadzejot to visu te kaut cik skatāmā viedolā! Turpinām auto tāpat šad tad uz attiecīgiem pasākumiem kā arī brīvdienās pēc sirdspatikas kaut kur izlaist!

vēl kāds svaigāks foto
Image
Image
Image

Ā, vēl pa ziemu tika iegādāti un uzstādīti jauni priekšējie lukturi(depo) 8-)
Last edited by Richux on Wed Oct 10, 2018 7:35 pm, edited 2 times in total.
User avatar
huliits
Posts: 48
Joined: Sat May 05, 2018 5:15 pm

Fri Aug 03, 2018 7:10 pm

Intersanti palasīt,tā skaņa ir fantastiska,cik ir redline? :o
User avatar
Richux
Posts: 131
Joined: Fri May 04, 2018 6:36 pm

Sat Aug 04, 2018 9:31 am

huliits wrote:
Fri Aug 03, 2018 7:10 pm
Intersanti palasīt,tā skaņa ir fantastiska,cik ir redline? :o
Njam, lielākoties jau skaņas dēļ tas m20 tur ir :lol:
Redline ir 7k.
User avatar
Richux
Posts: 131
Joined: Fri May 04, 2018 6:36 pm

Tue Sep 18, 2018 7:18 pm

He hey! Neliels update..
Tā kā bij pamatīgas hologrammas no pedējā pulētāja, tad tika izlemts auto nodot RM1 rokās. Kā arī šogad gribējās arī uz Polijas e30 meeting arī ar savu aizbraukt. Auto ir no jauna piedzimis. Ir ļoti skaists rezultāts no tā kāds viņš bij un kādi tur visādi kāši bij, tad nu šobrīd ir ļoti pozitīvas izmaņas! Paldies Rihim par ieguldīto darbu!

Image

Image

Tad nu nakti pirms izbraukšanas uz Poliju arī nesanāca tikt pie miega. Bij jāpabeidz salikt mans auto, kā arī Šuvēja auto jāsaliek daudz lietu! :lol:

Image

Garās runās neizplūdīšu par piedzīvojumiem Polijā. Viss veiksmīgi, laiks lutināja.. normāls tripiņš!

Rihis darbībā moikā, Polijā!

Image

Tad arī uz Poliju tika savāktas miglas. Stikli tika pasūtīti no Krievijas, taču tikai dienu pirms izbraukšanas, kad vēlējos miglas uzstādīt, tika saprasts, kad miglām nav stiklos caurumu :roll: Tad pa nākamo dienu pie stiklinieka tie tika veiksmīgi izurbti, taču visā steigā nezināju cik lielus jāurbj un tik izurba tā lai skrūvgriezis lien apmēram cauri.. Vajadzēja lielākus, jo oriģinālās "zagluškas" neder.. Nu nekas pagaidām.

Image

Pāris poļu foto

Image

Image

UzgāzējāmUn tad vakar tikām pie jaunas numurzīmes. Tagad jāgatavo cits dzinējs laikam būs :D :lol: :roll:

Image
pekinens
Posts: 27
Joined: Mon May 07, 2018 12:58 pm

Wed Sep 19, 2018 6:43 pm

tā var būt, ka visas bildes nerāda?
User avatar
Richux
Posts: 131
Joined: Fri May 04, 2018 6:36 pm

Wed Sep 19, 2018 6:50 pm

Jā, kaut kas ir sabiris.. bet laikam es pats vainīgs.. :? vienam albumam nosaukumu nomainīju, mož dēļ tā. :cry: :?
Last edited by Richux on Wed Oct 10, 2018 7:40 pm, edited 1 time in total.
noname
Posts: 86
Joined: Tue May 08, 2018 10:19 pm

Wed Sep 19, 2018 8:37 pm

8-)
Image
User avatar
Richux
Posts: 131
Joined: Fri May 04, 2018 6:36 pm

Thu Sep 20, 2018 4:42 am

noname wrote:
Wed Sep 19, 2018 8:37 pm
8-)
Image
8-) ;)
User avatar
Richux
Posts: 131
Joined: Fri May 04, 2018 6:36 pm

Mon Oct 01, 2018 7:07 pm

Hey. Kaut ko sarosamies uz sezonas noslēgumumu. Atnāca jauna bļemba, vecā nopulejās un uz Poliju tika aizlienēta (paldiesiiiiiņš RM1)

Image

Kā arī uzstadīsim jaunas pusasis, vecajām luftīte jau ilgu laiku iekšējos galos. Negribās sagaidīt, kad izjūk kaut kur, kur vismazāk gaidi :lol:

Image
noname
Posts: 86
Joined: Tue May 08, 2018 10:19 pm

Mon Oct 01, 2018 7:31 pm

gkn vai tas letas?
Post Reply